يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ – ۰۷:۴۲ اختراع اسکنر فوق حساس برای شناسایی مهاجران غیرقانونی مخفی در کامیون‌ها

یکی از روش‌های مهاجران غیرقانونی برای عبور از مرزهای کشورها، مخفی شدن در بخش بار کامیون‌های بزرگ است، اما اختراع یک اسکنر فوق حساس استفاده از این روش را هم ناممکن می کند.

اختراع اسکنر فوق حساس برای شناسایی مهاجران غیرقانونی مخفی در کامیون‌ها

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از یاهونیوز، علاوه بر مهاجران غیرقانونی، قاچاقچیان، تروریست ها و جنایتکاران حرفه ای نیز برای مخفی کردن خود در کانیتنرهای کامیون ها مخفی می شوند. شناسایی این افراد با استفاده از اسکنرهای عادی کار سختی است و معطل کردن کامیون ها در مرز کشورها به منظور بازرسی و یافتن چنین افرادی باعث اتلاف وقت، ایجاد ترافیک و غیره می شود.

اسکنرهای فعلی که برای شناسایی این متخلفان به کار گرفته می شوند، دقت زیادی ندارند و تنها در صورت عبور بسیار آهسته کامیون ممکن است درست عمل کنند. اما اسکنر جدید حتی در صورت عبور یک کامیون از برابر آن با سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت هم می تواند افراد مخفی شده در بخش بار را شناسایی کند.

این روش علاوه بر شناسایی افراد برای کشف اقلام مشکوک و غیرقانونی مانند سلاح های گرم نیز قابل استفاده است. فناوری مورد استفاده در اسکنر جدید در اصل برای شناسایی و کشف ستاره ها و سیارات دور دست ابداع شده و با استفاده از آن می توان نور یک لامپ ۱۰۰ واتی را از فاصله ۸۰۵ هزار کیلومتری تشخیص داد. این فاصله دو برابر فاصله میان کره زمین و ماه است.

این اسکنر افراد مخفی شده در کامیون را بر مبنای گرمای بدنشان با سرعت شناسایی می کند و تولید آن با همکاری دانشگاه کاردیف و شرکت انگلیسی Sequestim صورت گرفته است. سرعت این اسکنر از بهترین اسکنرهای فعلی موجود در بازار تا ۳۰ برابر بیشتر است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط اقامت 24 پر بازدید ها پر بحث ترین ها بیشترین اشتراک بازار

لینک خبر

تمامی مطالب به صورت rss از وب سایت های مرجع دریافت شده است .
0دیدگاه

ارسال نظر

برچسب ها