اعتکاف نوروزی؛ درس عبودیت دانشجویان پای سفره هفت‌سین

مراسم اعتکاف امسال همزمان با سال تحویل برگزار می‌شود، با این وجود دانشجویان پرشورتر از هر سال با حضور در دانشگاه‌ها در مراسم اعتکاف حضور یافته‌اند.

اعتکاف نوروزی؛ درس عبودیت دانشجویان پای سفره هفت‌سین

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، امسال مراسم پرفیض اعتکاف همزمان با آغاز سال نو برگزار می‌شود، دانشگاه‌ها تعطیل است اما دانشجویان مانند سایر اقشار مردم پرشورتر از سال‌های گذشته در این مراسم شرکت‌ کرده‌اند تا سال نوی خود را در مسجد دانشگاه و پای درس عبودیت تحویل کنند.

مراسم اعتکاف هر ساله در ایام‌البیض (۱۳، ۱۴ و ۱۵ ماه رجب) برگزار می‌شود و شیعیان سه روز در مساجد روزه‌داری می‌کنند و به رازونیاز با پروردگار می‌پردازند. این مراسم امسال با ابتدای سال نو مصادف شده و مساجد دانشگاه‌ها ظرفیت بیشتری را در خود جای داده است.

دانشجویان از این مراسم پرفیض بی‌نصیب نیستند و هر ساله مساجد دانشگاه‌ها پذیرای خیل بی‌شمار دانشجویان کشورمان است، دانشجویان به مساجد دانشگاه‌ها می‌روند تا با سه روز بندگی و عبودیت از دنیا و دنیایی‌ها دور باشند و نشاطی معنوی را در وجود خود زنده کنند.

اعتکاف فرصتی برای نزدیکی به خدا و دوری از انحراف است و دانشجویان نیز مانند سایر معتکفین از این فرصت برای خودسازی پای درس عبودیت بهره می‌برند.

امسال همزمان با شکوفه‌های بهاری، دانشجویان نیز اعتکاف را فرصتی برای بهار دوباره زندگی خود دانسته و به مساجد دانشگاه‌ها رفته‌اند تا سه روز با خالق خلوت کنند. مراسم اعتکاف از اذان مغرب روز گذشته در مساجد کشور و مساجد دانشگاه‌ها آغاز شده و دانشجویان سال نوی امسال را در مساجد دانشگاه و در مراسم اعتکاف تحویل می کنند و پس از سه روز عبادت بعد از اذان مغرب روز پانزدهم روز رجب از مساجد خارج می‌شوند.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید شهر خبر همراه اول پر بازدید ها پر بحث ترین ها

لینک خبر

تمامی مطالب به صورت rss از وب سایت های مرجع دریافت شده است .
0دیدگاه

ارسال نظر

برچسب ها